woensdag 16 mei 2018

Poules 21/5 + nieuwe ranking

Poules 21/5 (Quizmaster Raf):

Poule 1:
Lokaal Onweer
Team Tamara
Pro Forma
De Goeie
Team Technicolor

Poule 2:
Kaakslag voor de Natie
Brak in de Koek
Têtes Préssées
Café Koepuur
De Restjes van Dave Dee
Sans Atout

Ranking na 14/5:


dinsdag 15 mei 2018

Uitslag en analyse quiz Koen (14/05)

Slechts een dozijn teams gingen mee op reis doorheen de geschiedenis volgens de tien tijdvakken zoals die op de Nederlandse scholen worden aangeleerd.

Team Tamara wint POULE 1 en Helihaven Nee! wint POULE 2. Proficiat!

Hier de uitslag:


Beginnen deden we eerst nog met 'RONDE 1 - de invloedrijke tafelronde' op 25 punten. 22-25 waren muziekfragmenten.

1 PLATOON 11
2 CAESARS PALACE 12
3 HITLER 6
4 NAPOLEONVIS 5
5 JEZUS EIK 9
6 ALEXANDERPLATZ 12
7 NEWTON-JOHN 8
8 MARX 10
9 BACHELOR 9
10 JEFFERSON 7
11 FREUD 10
12 SOCRATES 12
13 FRANCO 10
14 LINCOLN 9
15 Grandma MOSES QMS
16 SHAKESPEARE IN LOVE 12
17 GOL 9
18 CHARLOTTE 10
19 EINSTEIN BRAIN 12
20 SHERE KHAN 12
21 VICTORIA 12
22 BUSH 12
23 DEAD KENNEDYS 11
24 DANDY WARHOLS 10
25 FRANZ FERDINAND 10


RONDE 2 
Tijd van jagers en boeren / Prehistorie
1 HUNTINGTON 11
2 BOERENWORMKRUID 6
3 BODY FARM 7
4 JAGTEN 12
5 FOCACCIA 12
6 BAUER 11
7 ALCAZAR 11
Tijd van Grieken en Romeinen / Oudheid
8 TIMES NEW ROMAN 12
9 CHRISTUS KONING 9
10 FARAOMIER 6
11 DE KLEREN VAN DE KEIZER 12
12 GRIEKSE VOET 4
13 TITUS 7
14 CYRUS 12


RONDE 3 
Tijd van monniken en ridders / Vroege middeleeuwen
1 KNIGHT RIDER 11
2 NEWSMONKEY  12
3 RIDDERSPOOR 6
4 TÊTE DES MOINES 11
5 CHEVALIER 11
6 MONCHICHI 12
7 GLADYS KNIGHT 11
Tijd van steden en staten / Hoge en late middeleeuwen
8 MAINE COON 10
9 CITY VILLE 4
10 SIERRA NEVADA 12
11 BRANDSTEDER 10
12 RAISING ARIZONA 9
13 VILLAS-BOAS 9
14 ALABAMA SHAKES 11

RONDE 4 
Tijd van ontdekkers en hervormers / Begin Nieuwe Tijd 
1 CORTES 5
2 CALVIN 12
3 DIAZ 11
4 LUTHIER 12
5 COLUMBINE 12
6 KNOX 12
7 KOOKS 9
Tijd van regenten en vorsten / De Gouden Eeuw
8 OOST-INDISCHE KERS 8
9 GOUDEN LEEUW 12
10 DE KOONING 5
11 HOOKER 1
12 NEWTON 11
13 REGENT STREET 12
14 BOYLE 11

Hooker (polsstokspringer) = SOLO PRO FORMA

RONDE 5 
Tijd van pruiken en revoluties / Verlichting
1 SPOT 9
2 WIGGUM 12
3 LICHTMIS 12
4 ANJER 12
5 GEGEN DIE WAND 11
6 TOUPET HEBBEN QMS
7 LIGHTHOUSE 4
Tijd van burgers en stoommachines / Industrialisatie
8 COOLS 11
9 GIANT 11
10 STIMOROL 12
11 BOURGEOIS 9
12 ERTSGEBERGTE 6
13 CIVILIZATION 9
14 STOOMBOOT 8

RONDE 6 
Tijd van wereldoorlogen / Eerste helft twintigste eeuw
1 JUNCKER 11
2 SYLVIA SAINT 7
3 KRIEGEL 12
4 SAATCHI & SAATCHI 9
5 LONSDALE 12
6 SAFFIR-SIMPSON 8
7 NACHT UND NEBEL 12
Tijd van televisie en computers / Tweede helft twintigste eeuw
8 BINCHE 12
9 DESCARTES 8
10 KHNOPFF 9
11 ZAPATERO 8
12 BUTTON 11
13 KLIKSPAAN 7
14 OK COMPUTER 12

woensdag 9 mei 2018

Poules 14/5 (Quizmaster Koen)

Poules:

Poule 1:
Lokaal Onweer
Team Tamara
Pro Forma
Kaakslag voor de Natie
Team Technicolor
Raad van Beroerten

Poule 2:
Têtes Préssées
Helihaven Nee!
Café Koepuur
De Restjes van Dave Dee
Vanachter de in Poesta
Sans Atout
FAQ

Ranking:


dinsdag 8 mei 2018

Uitslag en analyse quiz Rutger (07/05)

13 ploegen waagden zich gisteren aan een reis door de poëziegeschiedenis, in 5 rondes en een fotoronde. Na 65 vragen lieten Team Tamara en Lokaal Onweer beide een score van 59 optekenen. Omdat Lokaal Onweer het best kon inschatten hoeveel deelnames Portugal nodig had voor een eerste overwinning op het Eurovisiesongfestival (i.c. 49), schoten zij de hoodfvogel af. Ook in poule 3 was het ongemeen spannend. 3 teams gingen ex aequo de laatste ronde in, maar uiteindelijk wisten Têtes Pressées zich nog los te trukken en solo over de finish te bollen.








RONDE 1: LIMERICK

1. PINTENS 8
2. ADRIAENSSENS 13
3. UPDIKE 8
4. KLONDIKE 11
5. EXPLODING KITENS 5
6. NEUTRINO 12
7. SOLFERINO 13
8. LE TOUT NOUVEAU TESTAMENT 12
9. AMENDEMENT 12
10. GIGI D’AGOSTINO 12


RONDE 2: ELFJE

1. OCTOPUSAKKOORD 11
2. SCOTLAND YARD 11
3. CITY OF ANGELS 10
4. AFTER THE GOLD RUSH 8
5. RATAPLAN 13
6. WARINER 6
7. INDIAN SUMMER 13
8. LEISURE SUIT LARRY 10
9. DUET MET VALSE NOTEN 9
10. ESPUMA 13


RONDE 3: LEAVES OF GRASS

1. Wim WENDERS 12
2. WOOLWORTHS 13
3. WILLIE WARTAAL 12
4. William WORDSWORTH 12
5. WESTWORLD 13
6. WIJ WILLEN WILLEM WEG 13
Voor bonuspunt: WILDE WILLEM WIJZER WORDEN WILLEN WIJ WILLEM WEER 9
7. Wout WIJSMANS 12
8. WARME WILLIAM 5
9. WIZZY & WOPPY 13
10. WOMACK & WOMACK 5


RONDE 4: ‘T SCHRIJVERKE

1. DE ZWARTE MADAM (Zwarte) 13
2. DIFTONGEREN (Geren) 6
3. WATERKEYN (waterke) 12
4. SNELLIUS (snel) 10
5. BEENBREEK (been) 6
6. WEGMÜLLER (weg) 7
7. THE STOOGES (ooge) 8
8. GROTE SPRONG VOORWAARTS (waart) 13
9. CAMEL TOE (toe) 13
10. NIMMERZAT (nimmer) 3
TRIO: Pro Forma, Team Tamara, Kaakslag Voor De Natie


FOTORONDE
à Eerste letters van de antwoorden vormen per twee telkens een dichtvorm
1. SON GOKU 5
2. NETANYAHU 13
3. ELEMENTARY 10
4. GIERZWALUW 10
5. HAIRSPRAY 12
6. KURTZ 8
7. VRIJTHOF 9
8. VERSNICK 13
9. RONDE VAN HET BASKENLAND 6
10. EL ARBI 13

RONDE 5: STEEDS DICHTER


De bladeren van deze ronde zijn helaas achtergebleven in café De Ploeg, waardoor er geen analyse kan van gemaakt worden...
A
1. ATTILA (de hun)
2. CASSATT
3. MAASSEN (theo)
E
4. EMMA BALE
5. SKECHERS
6. SEEDORF
I
7. INDRI
8. BASILISK
9. SIITAKE
O
10. DONATELLO
11. SMOSBOL
12. KURKDROOG
U
13. PUDDLE OF MUD
14. KURKUMA
15. ASCORBINEZUUR



donderdag 3 mei 2018

Analyse 30/4 (Quizmaster Senne)


Ronde 1 – Testronde

1) Rode baron: 12 (nt: Brandende dolfijnen, Okselvijvers)
2) Snor (van het jaar): 14
3) Turks fruit: 14
4) Midnight Cowboy: 10
5) Marollen: 11 (nt: Têtes Prèssées, Brak in de Koek, Okselvijvers)
6) Anneesens: 5
7) Utah Jazz: 8
8) 1922: solo De Goeie
9) Whistler: 4
10) Quincy Jones: 5

Ronde 2
1) Calculus: 6
2) Henry Schrapnel: 7
3) Finlandisering: 6
4) Pieterpad: 4
5) Groenland: 4
6) Haribo: 14
7) John Callahan: solo vd jury
8) Moeders voor moeders: 10
9) Doffer: 7
10) The Machines: 7

Ronde 3 – Ten shades of blue
1) Azur: 8
2) Turquaze: 13 (nt: Café Koepur)
3) De Hemelsblauwen, La Celeste: 8
4) Lavendel: 12 (nt: Brak in de Koek, De Goeie)
5) Willem De Kooning: 10
6) Iris Murdoch: 4
7) Kobalt: 13 (nt: Têtes Prèssées)
8) Claude Marinower: 10
9) Prussian Blue: 7
10) Indigo Girls: 8

Ronde 4
1) Ludwig Wittgenstein: 10
2) Zeemeerminsyndroom: 14
3) Laconiek: 10
4) Alpro: 14
5) Prestige: solo Lokaal Onweer
6) O2: 11
7) Doezelaar: solo Pro Forma
8) Alla Norma: 7
9) Bad Attitude: 3 (Pro Forma, Sans Atout, Team Tamara)
10) De Dijk: 5

Ronde 5 – Weer of geen weer
1) Stormy Daniels: 11 (nt: Brandende dolfijnen, Brak in de Koek, Okselvijvers)
2) Thunderbirds: 14
3) Hageland: 14
4) Sneeuwbalaarde: 5
5) Windsor: 13 (nt: Brandende dolfijnen)
6) Buitenspelval: 5
7) Zondag met Lubach: 9
8) Hugo De Vries: 7
9) Charles Dow: 4
10) The Tornadoes: 6

Fotoronde ‘Kim Jong-un’
1) Kim Wilde: 14
2) Kim Kirchen: 6
3) Kimmy Schmidt: 13 (nt: Brandende dolfijnen)
4) Oek de Jong: 12 (nt: Brandende dolfijnen, Okselvijvers)
5) Syndey Youngblood: 6
6) Mahjong: 14
7) Martine Jonckheere: 14
8) Unai Emery: 9
9) Underworld: 9
10) Univision: 2 (Têtes Prèssées, Café Koepur)

woensdag 2 mei 2018

Poules 7/5 (Quizmaster Rutger)

Poule 1:
Lokaal Onweer
Team Tamara
Pro Forma
De Goeie
Kaakslag voor de Natie
Team Technicolor

Poule 2:
Raad van Beroerten
Brak in de Koek
Têtes Préssées
Helihaven Nee!
Café Koepuur
De Restjes van Dave Dee
Sans Atout

dinsdag 1 mei 2018

Uitslag 30/4 + ranking

Uitslag 30/4 (Quizmaster Senne):



Ranking na 28 speeldagen: